Hizmetlerimiz - Mermer Seleksiyon

Mermer Seleksiyon

Robotik çözümlerle mermer seleksiyonu daha hızlı daha doğru…

Proje

Mermer sektörünün önemli bir ayağı olan seleksiyon hattındaki teknolojik açığı kapatmak için oluşturulan sistemimiz görüntü işleme ve robotik çözümler kullanarak işletmelerin verimlilik sorununu gidererek, üretim artışı sağlamaktadır.

Değişim

Sistemimizin uluslararası platformlarda birçok başarı elde etmesindeki en önemli unsurları “görüntü işleme ve video analiz sistemleri” kullanılarak seleksiyon hattı üzerine yerleştirilen endüstriyel kameralardan alınan görüntülerin, özel yazılımız sayesinde işlenerek istenilen özellik, renk, çeşit ayrımı, hatalı ürünlerin ayıklanması, sınıflandırılması çalışmaktadır.

Sonuç

Eski üretim şeklinde mermer seleksiyon çalışanlar tarafından gözle yapılırken, şimdi ki sistem ile otomatik olarak yapılmaktadır. Böylelikle hata payının sıfıra indirilmesi, verimlilik, hız ve üretim artışı sağlanarak firmanın nihai ürünlerinde kalite artışı meydana gelmesi ile daha karlı bir şekilde ürün satımı gerçekleşmektedir.
Seleksiyon hattındaki banda konulacak mermerler robot kollar sayesinde hızlı ve sorunsuz şekilde yerleştirilir, yine aynı şekilde sistem tarafından gruplara ayrılan mermerler robotlar sayesinde paletlere yerleştirilir.
Paletlerin taşınması ile kalınmayıp, taşınan paletlerin nereye bırakıldığı ve hangi paletlerde ne taşındığını da sisteme kaydedilerek saklanır. Bu veriler raporlar halinde üreticiye iletilir. Böylelikle üretici zaman ve nakit kaybına uğramamış olur.
Sistemimiz Türkiye’de tek ve Dünya’da bir örnek kabul edilmektedir.
eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat